BIODERMA Nodé K Shampooing 150ml

947 ден

Употреба: Интензивен третман за скалп со чешање (3 недели): Миење на косата 3 пати неделно.
Одржување: За да се продолжи ефикасноста, се користи еднаш или два пати неделно. Се нанесува Node K на влажна коса и нежно се масира кожата на главата. Се плакне и се повторува постапката, се остава да делува 5 минути а потоа добро се плакне. Избегнувајте контакт со очите.
Не се користи кај деца помали од 3 години, кај трудници или доилки.
Се препорачува наизменично миење на косата со Node Fluid шампон без детергенти.

2 на лагер

mk_MK