BIODERMA Nodé K Concentré 100ml

1,041 ден

Употреба: Интензивен третман за скалп со чешање(3 недели): Миење на косата 2 пати неделно.
Одржување: За да се продолжи ефикасноста се користи два пати месечно. Се нанесува на сув скалп (или тело) и се остава да дејствува 15 минути или подолго. Се плакне и потоа се шампонира со Node K шампонот. Избегнувајте контакт со очите.
Не се користи кај деца помали од 3 години, кај трудници или доилки.
Во случај на интензивно црвенило користете поретко.

Нема на лагер

SKU: BIOD-53 Категории ,
mk_MK