MARISOL PANTHENOL 50ML

320 ден

Кога да се користи Marisol panthenol спреј?

за секојдневна хигиена на носот
за подобрување на епителизацијата на оштетената носна слузокожа (по примена на вазоконстриктори)
кај лица со непроодни дишни патишта, вирусни настинки и кивавици од алергиско потекло
кај сува и надразнета слузокожа, чија нормална физиолошка функција е пореметена
кај лица склони кон сушење на слузокожата на дишните патишта, особено во текот на патувања или престој во простории со централно греење и клима уреди
непосредно пред да се употребат капките за нос, со цел да се испере носната шуплина и да се овозможи подобар контакт на лекот со носната слузокожа
кај иритација на кожата околу носот, поради често користење на марамчиња
по пирсинг

42 на лагер

SKU: ESSN-37 Ктегорија:
mk_MK