MARISOL PHYSIOLOGICA 10ML

140 ден

Кога се користи Marisol physiologica капки?

за секојдневна хигиена на носот
кај лица со непроодни дишни патишта, вирусни настинки и кивавици од алергиско потекло
кај сува и надразнета слузокожа, чија нормална физиолошка функција е пореметена
кај лица склони кој сушење на слузокожата на дишните патишта, во тек на патувања и престој во простории со централно греење и клима уреди
непосредно пред употреба на капки за нос, како би се испрала носната шуплина и би се овозможил подобар контакт на лекот со носната слузокожа

17 на лагер

SKU: ESSN-38 Ктегорија:
mk_MK