MARISOL FRESH 50ML

270 ден

Кога да се користи Marisol fresh спреј?

кај лица со непроодни дишни патишта
вирусни настинки и кивавици од алергиско потекло (алергиски ринитис)
за секојдевна носна хигиена
кај затнат нос
кај воспаление на синусите (хроничен синузитис)
кај сува и надразнета слузокожа, чија нормална физиолошка функција е пореметена
кај акутно воспаление на носната слузница
кај лица склони кон сушење на слузокожата на дишните патишта, особено во текот на патувања или престој во простории со централно греење и клима уреди

7 на лагер

mk_MK