MARISOL HYPERTONICA 50ML

320 ден

Кога да се користи Marisol hypertonica спреј?

кај затнат нос
кај акутно воспаление на носната слузница
кај лица со непроодни дишни патишта, вирусни настинки и кивавици од алергиско потекло (алергиски ринитис)
кај воспаление на синусите (хроничен синузитис)
пред употреба на кортикостероидни назални лекови
за ублажување на последиците од долготрајна примена на капки за нос кои во себе содржат вазоконстриктори
при проблеми со ‘рчење

24 на лагер

SKU: ESSN-32 Ктегорија:
mk_MK