Dr.Hauschka Cleansing Cream 50ml

745 ден

o Употреба: Користете го кремот за чистење два пати дневно, наутро (за да ги отстраните метаболитите излачени во текот на ноќта) и навечер после чистење со Млекото за чистење:
1. Навлажнете го лицето со топла вода (кај сува кожа со млака вода) која ќе ги отвори порите и ќе ја омекне кожата. Вклучете го вратот, деколтето, и ушните ресички.
2. Истиснете на дланката 1-1.5 см од кремот за чистење, помешајте со малку вода и протријте помеѓу дланките за да добиете кремаста емулзија.
3. Нанесете го кремот за чистење на лицето со нежно втапкување во три фази: чело, образи и брада. Почнете полека да го втапкувате кремот за чистење од челото кон брадата, од средината на лицето кон надвор, применувајќи притисок со дланките за да се создаде вакум ефект и нечистотијата да се извлече на површината. Избегнувајте го подрачјето околу очите. Немојте да ја триете кожата: овој крем не е пилинг! Навлажнете ги дланките и повторете ја постапката. Ако имате мрсна и нечиста кожа оваа постапка се повторува 3-5 пати.
4. Исплакнете го лицето темелно со млака вода и на крај завршете со ладна вода.

4 на лагер

SKU: DRHS-2 Ктегорија: Ознака:
mk_MK