BIODERMA Atoderm Intensive Eye 100ml

1,197 ден

Употреба: Наутро, нанесете Atoderm Intensive Eye за да ја хидрира и зајакне кожата во подрачјето околу очите. Кога подрачјето околу очите е иритирано, нанесете Atoderm Intensive Eye за моментално да ги смири чешањето и сувоста.
Навечер, нанесете од Atoderm Intensive Eye на памучен тупфер за да ја отстраните шминката или нежно исчистите без да ја оштетите кожата.
Кога подрачјето околу очите е иритирано, не користете памучен тупфер, чистете го подрачјето околу очите со нежно нанесување на Atoderm Intensive Eye со прстите.
Употребувајте самостојно или во комбинација со дермокортикостероиди.

3 на лагер

SKU: BIOD-11 Ктегорија:
mk_MK