STEVIA ZERO CAL 500 таблети

455 ден

Stevia Zero Cal е единствен природен засладувач кој содржи 0 калории. Јадете без грижа на совеста. Повеќе од 150 студии спроведени на познатите универзитети ја имаат докажано безбедноста на користењето на стевиата. Термостабилна е, се користи и како обичен шеќер, за готвење, печење, засладување на напитоците, овошје…Идеална замена за шеќерот.

Подобро засладете ги напитоците на природен начин, отколку да го оптоварувате телото со вештачки супстанци.
Намалете го внесот на калории на природен начин за 99.5%, со секојдневно користење на Stevia Zero Cal.
Инулинот содржан во Stevia Zero Cal таблетите, ја зголемува апсорпцијата на калциум во организмот, има позитивно влијание врз цревната микрофлора и воедно го спречува метаболниот процес на созадавање на масти во организмот.

5 на лагер

mk_MK