MARISOL SENSITIVE СПРЕЈ 50ML

320 ден

Кога се користи Marisol sensitive спреј?

за секојдневна хигиена на носот
за подобрување на епителизацијата на оштетена слузокожа на носот (после примена на вазоконстриктори)
кај лица со непроодни дишни патишта, вирусни настинки и кивавици од алергиско потекло
кај сува и надразнета слузокожа чија нормална физиолошка функција е пореметена
кај лица склони кон сушење на слузокожата на дишните патишта, особено во текот на патувања или престој во простории со централно греење и клима уреди
непосредно пред употреба на капки за нос, како би се испрала носната шуплина и би се овозможил подобар контакт на лекот со носната слузокожа
кај иритација на кожата околу носот, поради често користење на марамчиња
после пирсинг

3 на лагер

SKU: ESSN-40 Ктегорија:
mk_MK