MARISOL IMUNO 50ML

320 ден

Кога да се користи Marisol imuno спреј?

за секојдневна хигиена на носот
кај лица со непроодни дишни патишта, вирусни настинки и кивавици од алергиско потекло
кај сува и надразнета слузокожа, чија нормална физиолошка функција е отежната
кај лица склони кон сушење на слузокожата на дишните патишта, особено во текот на патувања или престој во простории со централно греење и клима уреди
непосредно пред да се употребат капките за нос, со цел да се испере носната шуплина и да се овозможи подобар контакт на лекот со носната слузокожа

2 на лагер

SKU: ESSN-33 Ктегорија:
mk_MK