VIVIDENТ MINT FRESH

285 ден

Се препорачува:

за хигиена на усната шуплина
за ублажување на симптомите на воспаление на непцата, слузницата во устата и грлото
како дополнување на третманот на гингивитис, пародонтопатија, афти, стоматитис, тонзилитис, фарингитис
за испирање на усната шуплина и длабоко испирање на пародонтални џебови во рамките на комплексна терапија на сите облици на пародонтопатија
кај лица кои носат протези
како дополнување во третман на непца после хируршка интервенција во усната шуплина
за долготрајно освежување на здивот

Нема на лагер

SKU: ESSN-75 Ктегорија:
mk_MK