MEDIS Defendyl – Imunoglukan P4H® сируп

890 ден

За поддршка на работата на имунолошкиот систем, земајте по 1 мл сируп/5 кг телесна тежина, еднаш дневно, 2 до 3 месеци.
При зголемени потреби, барем првите три дена земајте двојна доза (2 мл сируп/5 кг телесна маса) еднаш дневно, потоа продолжете со доза од 1 мл сируп/5 кг телесна маса, додека не го потрошите пакувањето.
Сирупот земајте го на празен стомак, наутро, половина час пред појадокот или навечер, пред спиење. Пред употреба, добро протресете го шишенцето.
• Погоден за вегетаријанци и за дијабетичари
• Не содржи алергени (млечни белковини, лактоза, глутен, јајца, риба, кикиритки, сусам, соја, ореви, целер, синап, ракови и мекотели)
• Не содржи алкохол, вештачки засладувачи и ароми
Чувајте го на места недостапни за децата! Чувајте го на температура од 5 до 25 °C, заштитен од влага и од директна сончева светлина.
По првото отворање чувајте го производот во фрижидер на температура од 2 до 8 °C и искористете го во период од три месеци.

3 на лагер

SKU: MEDS-2 Ктегорија:
mk_MK