Dr.Hauschka Clarifying Day Oil 18ml

1,199 ден

o Употреба: Кај мрсна кожа без воспалителни процеси нанесете мала количина од маслото (1-3капки) на суво лице и врат, непосредно по чистење и тонизирање. За сите други состојби на мрсна кожа маслото се нанесува на влажна кожа, на која претходно е нанесен Прочистувачки Тоник за лице. Маслото не се нанесува во подрачјето околу очите. За чувствителна комбинирана кожа употребете 1-3 капки Прочистувачко масло помешано со Маска за ревитализација.

2 на лагер

SKU: DRHS-11 Ктегорија:
mk_MK