BECUTAN KIDS VITS Мултивитамини (сируп со вкус на портокал)100ml

250 ден

Производот е наменет за персонална употреба.
Препорачана дневна доза:
Деца од 1 до 3 години: ½ кафена лажичка (2,5 ml).
Деца над 4 години: 1 кафена лажичка (5 ml).
Сирупот Becutan KIDS VITS Мултивитамини се зема по оброк.
По потреба може да се раствори во вода или во овошен сок.
Да се протресе пред употреба.

2 на лагер

mk_MK