DIMAS Pure Colostrum IgG 30% – 90gr

2,860 ден

Чист колострум во прав -висок имуноглобулин (IgG 30%)

Колострумот е првото млеко што го произведуваат цицачите, вклучително и луѓето, по породувањето. Тоа е богата и хранлива супстанца која обезбедува основни хранливи материи и компоненти за зајакнување на имунитетот. Димас чистиот колострум во прав се добива од говедски (кравји) колострум и е познат по неговите здравствени придобивки.

3 на лагер

mk_MK