AVENE 56115 КСЕРАКАЛМ БАЛМ 200ml

1,520 ден

XERACALM A.D линијата е идеална доколку имате многу сува кожа на телото со силен свраб или атопичен дерматит. Интензивно ја смирува кожата, ги намалува воспалителните процеси во телото и трајно го ублажува свработ. Сите XeraCalm A.D производи се без парфеми и парабени. Произведени се со Sterile Cosmetics технологија, од внимателно одбрани активни состојки докажани со нивната ефикасност и безбедност. За секојдневна нега на кожата одберете текстура во зависност од степенот на сувоста на вашата кожа. XeraCalm A.D Балзам за релипидација во случај на многу изразена сувост на кожата.

2 на лагер

SKU: AVENE-13 Ктегорија: Ознака:
mk_MK