AVENE 54423 КОЛД КРЕМ крема 40 ml

680 ден

Хранливите и заштитни својства на Cold кремата, препознаени се уште од античко време и се “класика„ на француската фармакопеа. Збогатените смирувачки и антииритациски својства на Avène термалната изворска вода, Cold Cream производите за нега и овозможуваат на чувствителната кожа липиди кои се потребни за ефикасна одбрана на кожната бариера. Секојдневно, за обнова и пријатно чувство на кожата целото семејство може да ја користи Cold Cream кремата. Ја штити и обновува грубата и сува кожа на лицето која ги обединува особено хранливите својства на белиот пчелин восок.

1 на лагер

SKU: AVENE-5 Ктегорија: Ознака:
mk_MK