Absolute dry – 35 мл антиперспирант со 7 дневен ефект

980 ден

За да се оптимизира ефектот и да се минимизира ризикот од иритација на кожата, клучно е кожата да биде целосно сува при нанесување Absolute Dry. Измијте ја кожата и исушете ја темелно со крпа. Оставете ја кожата да се исуши некое време. Доколку е потребно, користете фен за коса со ладен воздух.
Нанесете Absolute Dry на кожата, на пр. под пазувите, еден час пред спиење и оставете да се исуши.
Утрината повторно измијте ја кожата, или истуширајте се. Absolute Dry ќе ја задржи кожата сува и ќе го спречи потењето најмногу 7 дена. Ако сакате, дополнително можете да користите парфемиран дезодоранс или спреј, но не ви е потребен друг антиперспирант.
Нормално, еднаш неделно е соодветна фреквенција на апликација, но секако можете да испробате и ваш сопствен распоред.

1 на лагер

SKU: INNV-1 Ктегорија:
mk_MK