ФИТОТРИ капки 10 ml

480 ден

Препорачана доза е 30 капки, 2 пати на ден растворени во чаша вода. Ако вкусот е многу горчлив растворете ги во овошен сок или друг сладок пијалок. Потресете добро пред употреба. Бидејќи е природен производ, може да се појави талог на дното.
Препорачаната дневна доза не смее да се надмине.
Додатоците на исхрана не треба да се употребуваат како замена за балансирана и разновидна исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца.

Нема на лагер

mk_MK