Етерично масло од лаванда

535 ден

Предложени употреби и Апликации:
1. Додадете неколку капки во лосиони, шампони и производи за нега на кожата за арома, релаксирање и повеќе младешки тен.
2. За опуштање на мускули и спортски повреди нанесете неколку капки директно на саканата област.
3. Додадете 4 капки лаванда и 1 чаша морска сол во бања за да создадете релаксирачка околина.
4. За релаксирање и смирување нанесете на вратот или масажа на грбот.
5. Користете ја лавандата како дел од рутината за спиење со тоа што ќе на нанесете на дното на нозете или ќе капнете на вашиот кревет.
6. Додадете го во комплекс V-6 ™ растително масло и нанесете локално за да ја смирите кожата по еден ден на сонце.

5 на лагер

SKU: LVTA-2 Ктегорија:
mk_MK